חיפוש
  • Melcer

תביעה ייצוגית חדשה בעניין הפליה אסורה בפרויקט מחיר למשתכןמשרדנו הגיש תביעה ייצוגית חדשה בעניין הפליה אסורה בפרויקט מחיר למשתכן במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן" ובתוכנית "דיור במחיר מופחת" שהחליפה אותה, פועלים משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל בהפליה אסורה כלפי תושבי הפריפריה. מצב זה מנוגד לחוק איסור הפליה, האוסר הפליה על רקע מקום מגורים, וחשוב מכך, מונע ניידות חברתית, שכן הוא מעניק יתרון משמעותי לבני מקום מערים במרכז הארץ שבהן ההנחה יכולה להגיע עד 800,000 ₪, על פני אלה שאינם בני מקום באותן ערים.

מרשנו, תושב ערד שבה אין הגרלות מחיר למשתכן כלל, ביקש להביא לסיום ההפליה האסורה ולכן הוגשה על ידי משרדנו תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

עוד נטען על ידי משרדנו כי סיכויים של בני המקום לזכות בהגרלה גדול לעין שיעור, גם בשל העובדה שהם משתתפים בשני סיבובי הגרלה (אחד לבני המקום ואחד עם כל השאר). בנוסף, הזוכים לא נדרשים לגור בפועל ביישוב שבו נערכת ההגרלה, ואף לא חייבים להתגורר במקום לאחר זכייתם בהגרלה.


מעבר לאמור נטען כי הטבת בני המקום בפריפריה הינה "מלאכותית" שכן ממילא אין דורשים רבים לדירות שהוגרלו שם והן נשארות "על המדף" וכל זכאי יכול לרכוש אותן.

לפרטים נוספים ניתן לקרוא את הכתבה המלאה שפורסמה ב כלכליסט.


36 צפיות0 תגובות