תביעות ייצוגיות

תביעות ייצוגיות הן כלי רב עוצמה, שמאפשר לאדם בודד (או לקבוצת אנשים) לתבוע גוף כלשהו בשם ציבור רחב של נפגעים רבים. הכלי של התובענה הייצוגית נועד לצורך חסכון בזמן ויעילות, ומטרתו לתת תמריץ להגשת תביעות גם בעניינים בהם לתובע יחיד לא נגרם נזק גדול, אולם כאשר בוחנים במכלול את הנזק שנגרם לכלל חברי הקבוצה אותה הפרט מבקש לייצג, נגרם נזק מצטבר משמעותי אשר מצדיק פיצוי רוחבי – כמו לדוגמא חיוב ביתר של מאות אלפי לקוחות על ידי חברה מסוימת או פגמים רוחביים במוצר כלשהו המורידים מערכו, וכיוצא באלה.

בשל התרומה של היחיד ושל עורך-דינו לקידום עניינם של חברי הקבוצה, נהוג לפסוק גמול אישי למבקשים ולבאי-כוחם כאשר מתקבלת התובענה הייצוגית ומכאן שרבים רואים את מכשיר התובענה הייצוגית כמעיין "תביעת סטארט-אפ", בשל הצורך בהכנה אינטנסיבית ומבוססת של התביעה אול מול הרווח הצפוי ככל שהתביעה תביא לתרומה ממשית.

החוק מטיל דרישות הגינות גבוהות מאוד על התובע הייצוגי ועל עורך-דינו, מכיוון שהינם מייצגים את הציבור.

משרדנו מתמחה בתביעות ייצוגיות ומייצג הן תובעים והן נתבעים.

חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום של תובענות ייצוגיות בטרם פונים לאפיק של תובענה ייצוגית. וחשוב מאוד שעורך הדין שילווה אתכם בתהליך יהיה בקיא בהלכות המשפטיות בתחום, ויבסס את התביעה מבחינה עובדתית ומשפטית, וינהל את ההליך בצורה המיטבית עם אסטרטגיה נכונה לניצחון בתביעה.

לשאלות ולפרטים נוספים, אנא התקשרו לטלפון: 036397080 או השאירו פרטיכם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם.

Thanks! Message sent.